Göktürk'ün İlk Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezi : Ommira

Om sesinin evrenin doğuşundaki ilk ses olduğu düşünülür ve tüm seslerin bu sesten türediği söylenir.

Göktürk'ün İlk Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezi : Ommira

Om sesinin evrenin doğuşundaki ilk ses olduğu düşünülür ve tüm seslerin bu sesten türediği söylenir.

26 Aralık 2017 Salı 10:38
996 Okunma
Göktürk'ün İlk Kişisel Gelişim ve Danışmanlık Merkezi : Ommira
banner14
banner18

‘’Nefes Atölyesi’’ olarak adını sıkça duyduğumuz eğitmen ve yazar olan Tuba Kaytaş ve çocukluk arkadaşı reklamcı Yasemin Kosif ‘’OMMİRA’’ adında Göktürk’ün İlk Kişisel Gelişim ve Danışmanlık merkezini kurdu.

Ommira ne demek?

Ommira Nefes Atölyesi Logo

Om sesinin evrenin doğuşundaki ilk ses olduğu düşünülür ve tüm seslerin bu sesten türediği söylenir. Evrenin yaradılışı sırasındaki patlamada bu sesin çıktığı ve evren hala yaratılmaya devam ettiği için de bu sesin hala bu ses üzerine çalışan kişilerce duyulabildiği söylenir. Mira ise ‘’miracle’’ mucize anlamına geliyor. Yani ‘’varoluşun mucizesi’’ ya da ‘’varoluşunun mucizesi’’ de diyebiliriz.

Göktürk’ün ilk kişisel gelişim merkezini kurmaya sizi iten şey nedir?

Dünya Sağlık Örgütü, pozitif sağlık durumunu şöyle açıklamaktadır: ’Sadece bir hastalığın ya da rahatsızlığın olup olmaması değil, fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal olarak tamamıyla iyi olma hali’ olarak. Çok doğru. Teknoloji ilerledikçe, sanki daha az konuşuyor, daha çok mesajlaşıyoruz. Gerçek paylaşımlarımız azalıyor. Makinalar çoğaldıkça, sanki sevgiye, içten bir gülümseyişe, dostça sarılmalara daha çok ihtiyaç duyuyoruz. Kaygılar, endişeler arttıkça NEFES’le yenilenmek istiyoruz. Her günümüz koşuşturma halindeyken kendimize vakit ayıramıyor, zihin sürekli geçmişteyken ne yazık ki anda kalamıyoruz. İşte bu yüzden bu merkezi açtık. Yenilenmek, şifalanmak, sevgiyi, bilgiyi paylaşmak, ruhumuza yatırım yapmak, dengeyi bulmak, dinginleşmek, gerçekten mutlu olabilmek adına.

Ommira’da ne tür çalışmalar var?

Ommira Nefes Atölyesi Kurumsal Nefes Çalışması

Kurumsal Nefes Çalışmaları, Profesyonel Koçluk Eğitimleri, Yoga, Çocuk yoga, Hamile yoga, Eft, Astroloji, Silva Metodu, Heal Your Life, Nlp, Sesle Şifa, Mandala, Masal terapi, Tasavvuf Sohbetleri, Aile Dizimi, Access Bars çalışmaları, Doğal Doğum terapisi, Re-balance, Kozmik Enerji gibi birçok çalışma mevcut.

Atölye ve eğitmen seçiminde ne gibi faktörler belirleyici oluyor?

Öncelikle Ommira’ya gelen kişilerin neye ihtiyacı olduğunu dinleyerek, hangi alanlarda zorluk yaşıyor, hangi duyguya ihtiyaçları var, arzuları, istekleri neler gibi sorularla kişiyi analiz ediyoruz ve kendisine fayda sağlayacak olan çalışmaları tavsiye ediyoruz. Eğitmen seçiminde ise en önemli faktör, eğitmenin tecrübesi, alanındaki başarı, danışanlarından aldığımız geri bildirimler ve aldığı eğitimdeki bilgileri hayatına aktarması bizim için çok önemli.

Ommira’da atölyeler hangi yaş gruplarına hitap ediyor?

Ommira Nefes Atölyesi Yoga

2 yaş ve sonrası herkese hitap edebilen bir merkez. 2-6 yaş arası çocuklarda yoga, nefes, zumba ve sanat atölyeleri, 7 ve sonrası öğrencilerle yapılan nefes, konsantrasyon ve denge çalışmaları, yetişkinler için ise re-balance, nefes ve koçluk çalışmaları, astroloji en çok tavsiye ettiğimiz atölyeler.

Ommira’da sunulan hizmetlerin danışanlarınıza ne gibi faydaları olduğunu düşünüyorsunuz?

Merkezimizde amaç, kişinin nefes alma kapasitesini açmak, yapılan koçluk çalışmalarıyla limitleyici düşüncelerini dönüştürmek, akapunktur noktalarına yapılan baskılarla bloke olmuş enerjileri açmaktır. Danışanların arzu ettiği yaşamı engelleyen korku prangalarını ortadan kaldırmayı ve kişiyi ilerleten duygu durumuna getirmeyi hedef alır. Böylelikle sağlığı, bolluğu, bereketi, huzuru, aşkı ve kariyeri hayatınıza çekebilirsiniz.

  • Ayrıca Dingin ve Odaklı Bir Zihin,
  • Anı Etkili Yaşamak,
  • Özbenliği Korumak,
  • İş Verimini Arttırmak,
  • Potansiyellerini Maksimum Düzeyde Kullanmak,
  • Net ve Kararlılıkla Gelen Başarıyı Desteklemek,
  • Sağlıklı ve Kaliteli Bir Yaşama Geçmek konusunda destekler.
  • Günümüz insanlarının çok büyük çoğunluğunun kapınızı çalması çok şaşırtıcı mı sizce? Bunu neye bağlıyorsunuz?

Hayır! kesinlikle şaşırtıcı değil. Çünkü artık günümüz insanlarının yaşam şartları, aşk ve iş hayatındaki dalgalanmaları, fiziksel rahatsızlıkları, tatminsizlik, mutsuzluk, depresif durumlar, endişe ve korkuları hayatlarındaki blokajlar kişileri bir arayışa sokuyor. Öte yandan bu söylediklerimizin tam tersi olarak yaşam kalitesi ve ruh hali dengelenmiş danışanlarımıza da çok daha iyi hissetmelerini ve yeni bakış açıları kazanmalarını sağlıyoruz ayrıca düzenlediğimiz çeşitli seminer ve eğitimlerle kendilerinde yeni deneyimler kazanmalarını hedefliyoruz.


OMMİRA NEFES ATÖLYESİ

Adres: İstanbul Caddesi Arcadium Life 3 Göktürk-Eyüpsultan/İstanbul

Telefon: 0532 266 68 60 - 0533 708 47 55

Ommira Nefes Atölyesi

Göktürk Dergisi

Son Güncelleme: 12.01.2018 13:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner23

banner24