GÖKTÜRK AMERİKAN KÜLTÜR KİDS

Amerikan Kültür Kids Göktürk'te

15 Eylül 2018 Cumartesi 12:03
1556 Okunma
GÖKTÜRK AMERİKAN KÜLTÜR KİDS

BİZ KİMİZ?

Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlarından biridir, tüm yöneticileri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, tamamı eğitim kökenli öğretmenlerden oluşmaktadır. 500’ün üzerinde temsilciliği ile Türkiye'nin En Büyük Dil Okulları Network'ü, Amerikan Kültür® Dil Okulları, çocuklara özel bir yapılanmayı AKD Kids Ana Okulları ile sunmaktadır. AKD Kids Ana Okulları, çocuk güvenliği maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan binalarda, özel yöntemler uygulayarak İngilizce öğretir ve çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ders ve aktiviteler sunar. Okullarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; Avrupa Birliği Kalite Ödülünü ve 2010-2011-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumlarıdır. Yine Tokyoda yapılan 4. Dünya Kalite Zirvesinde ülkemizde Türkiye’yi temsil eden Amerikan Kültür Eğitim Kurumları Dünya’nın En Kaliteli Eğitim Kurumu seçilmiştir. Ödülümüz Japon Dış İşleri Bakanlığı yetkilileri tarafından tarafımıza törenle takdim edilmiştir.

VİZYONUMUZ / MİSYONUMUZ
Geleceğin başarılı çocuklarının yetiştirilmesinde pay sahibi olmak adına çıktığımız eğitim yolunda, çocuklarımız ve aileleriyle işbirliği içinde, çağdaş eğitim sistemi ışığında; aile içerisinde başlayan gelişim ve eğitimin aile sonrasındaki bölümünde çocuklarımızın sevgiyle, özenle, yaşayarak ve yaşatarak hayatı öğrenmeleri, yeni deneyimler kazanmaları için sıcak, güvenli ve temiz bir eğitim sunmak temel prensibimizdir.
Araştıran, sorgulayan, kendine güvenen, sosyalleşebilen, ülkesini milletini seven, yaşının gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip, pozitif enerjiyle ve ekip ruhuyla çalışan, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, zihinsel ve bedenen sağlıklı, mutlu çocuklar yetiştirmek için varız. Amacımız çocuklarımıza doğrudan bir şeyi öğretmekten ziyade oyunlar oynayarak ve araştırmalar yaparak çevrelerini ve kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaktır. Hedefimiz çocuklarımızın sevgi dolu ve sıcak bir aile ortamı içerisinde; kendine güvenen, sorumluluk sahibi, kendisi ve çevresiyle barışık, paylaşma duygusu gelişmiş, özgür düşünen ve davranabilen, düşüncelerini isteklerini iyi ifade edebilen, yeteneğini ve yaratıcı gücünü kullanabilen çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.

ÇİFT ANADİL

Ana Okullarımızda Her Sınıfta İki Öğretmen Aynı Anda Bulunur; Ana Okullarımızda her sınıfta Türk ve yabancı olmak üzere iki öğretmen aynı anda bulunur. Öğretmenlerimizin bir tanesi Türkçe konuşurken, uluslararası İngilizce öğretmenliği belgesine sahip diğeri sadece İngilizce konuşur. Bu sayede, çocuklarımız zaman içerisinde İngilizce öğrendiğinin farkına varmadan İngilizce anlamaya ve konuşmaya başlar. İngilizce bilen öğretmenin dersler sırasında Türkçe konuşması yasaktır.

** Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2000 yılı Nisan ayında 2511 sayılı Tebliğler Dergisinde yayınlanan 30.03.2000 tarihinde Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın 32 numaralı karar sayısına istinaden uygun olarak verilmektedir.

Amerikan Kültür® okul öncesi eğitim kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından onaylanmış ve bütün Avrupa'da uygulanmakta olan bir dil eğitim modeli ile hizmet verir. Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyosu ya da Avrupa Dil Pasaportu) olarak adlandırılmaktadır. Ülkemiz Avrupa’da ortak eğitim uygulamalarını öngören Socrates Projesine 24 Ocak 2000 tarihinde 253/2000/EC sayılı Avrupa Konseyi kararıyla katılmıştır. Bu nedenle, Avrupa ülkelerindeki yabancı dil öğretim uygulamaları ülkemizde de benimsenmiştir. Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi, Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümünce belirlenen eğitim politikalarına göre yapılmaktadır. Avrupa’da ortak bir yabancı dil öğretim programı ve yabancı dil öğretiminde ortak bir standart, ortak ölçütler ve buna dayalı bir araç geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (The Common European Framework of Reference for Languages)’nı oluşturmuştur. Bugün tüm Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi bu çerçeve programa dayalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Çocuklarımız gelecek de hayat boyu eğitimini alacakları bir programın onaylı bir portfolyosundan daha okul öncesi çağda başlayarak yararlanacaklardır. AKD Kids® Anaokulları ülkemizde Avrupa Dil Portfolyosu kullanan ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumudur.

NOT: Çocuklarımıza talebe göre Fransızca ve diğer diller eğitimi de verilmektedir. Eğitim programımız çeşitli atölye çalışmaları, öğrenci ve veli kulüpleri, sosyal çalışma etüt programı ve oyun grubu gibi çok çeşitli içeriklerle de zenginleştirilir. Velilerimizden gelen yapıcı öneri talep ve işbirliği değerlendirilir.

AKD Kids Ana Okulları'nda, çocukları kesinlikle öğle uykusuna 1 saatten fazla yatırılmazlar.( Aile tarafından ayrıca talebi olanlar değerlendirilir.) Bu vakitlerde, çocuklarımızın yeteneklerine göre piyano, müzik, bale, dans, satranç, drama ve yüzme vb. eğitimler alırlar. Bu sayede ana okulumuz da, 3-4 saatlik çocuklarımızı uyutarak verilen hizmet kolaycılığından kendisini kurtarır. Çocuklarımız akşam evlerine tüm enerjilerini harcayarak döneceği için erken yatarlar. Günümüzde, Avrupa normlarında eğitim veren ana okulları'nda öğle uykusu tamamen kalkmıştır.

ORGANİK GIDA VE HİJYEN

AKD Kids Anaokullarında çocuklarımıza KESİNLİKLE organik süt ve serbest dolaşımlı doğal ortamlarda yaşayan tavuklardan temin edilen organik yumurtalar ikram edilmektedir. Ülkemizdeki tek doğal mutfağa sahip anaokulu zinciri AKD Kids Anaokullarıdır. Diğer tüm gıdalarımızda, HACCP belgesi sahibi, ülkemizin tanınan markalarının kaliteli gıda marketlerinde satılmakta olan en üst kalite ve doğala en yakın ürünlerini kullanmaktayız. Anaokullarımız yukarıdaki hususlarla ilgili A.C.A. tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. AKD Kids Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nda en önemli dikkat edilen konu temizlik ve temizlik kontrolüdür. Tüm kuruluşlarımız bu konu ile ilgili üç yıl üst üste Tüketici Akademisi tarafından kalitesine en çok güvenilen marka seçilmiş ve Avrupa Birliği Kalite Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda sınıflarımız yaş gruplarına göre ayrılmış olup, her çocuk yaş grubuna uygun sınıfta eğitim almaktadır. Bunun dışında toplu etkinliklerimizde çocuklarımız bir araya gelerek diğer yaş gruplarındaki arkadaşlarıyla beraber olma fırsatına sahip olurlar.

MONTESSORI EĞİTİMİ

Çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir pedagojidir. Okulumuzda eğitim programımızın içeriğinde montessori eğitim programına da yer verilmektedir.

EĞİTİM TAKVİMİ

2018 -2019 yılı eğitim programımız 01 Eylül 2018 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında hizmet verecektir. Çalışan velilerimiz için dönem arası tatilde de okulumuzda eğitim devam edecektir. Yaz dönemi için, Yaz okulu kapsamında velilerimizden gelen talebe göre eğlenceli spor ve İngilizce eğitimi ağırlıklı YAZ OKULU Programımız 2-3-4 haftalık periodlarda açılacak ve duyurulacaktır. Erken kayıt dönemi yeni eğitim yılları için Aralık 2018’de başlayacaktır.

Okulumuz 07:00 – 19:00 saatleri arasında açık bulunmaktadır. Eğitim programımız 09:00 – 16:00 arasında gerçekleşmektedir. Tam gün saatlerimiz 09:00 - 16:00, Yarım gün 08:00 – 12:30 veya 12:30 -16:30 saatleri arasındadır.

YEMEK DÜZENİ

Gelişim dönemlerinde olan çocuklarımızın dengeli ve düzenli beslenmelerinin ne kadar önemli olduğunu dikkate alarak onlar için özel yemek menüleri hazırlamaktayız. Bu menülerimiz kayıt sırasında siz velilerimize vermiş olduğumuz eğitim bültenlerinde aylık olarak yer almaktadır. Ailelerin çocuklarının beslenmeleriyle ilgili bize vermiş olduğu bilgilere özenle dikkat ediyor, çocuklarımızın besinlerini bu doğrultuda düzenliyoruz. Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi, farklı besinlerle tanışması, yeme disiplini oluşturması bizim için büyük önem taşımaktadır. Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi öğünü verilir ve tamamı okulumuzun tam teşekküllü mutfağında bir ev mutfağı hassasiyeti ile aşçımız tarafından hazırlanır. Alışverişler okulumuz tarafından yapılır. Okulumuzda hiçbir şekilde hazır gıda bulunmamaktadır.

ULAŞIM –SERVİS

Okul servisi okulumuzun denetimi altında hizmet vermektedir. Velilerimize ve servis güzergâhlarına en uygun olabilecek zaman dilimleri ayarlanarak, öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımız servislerle evlerinden alınır ve yine aynı özenle belirtilen zaman dilimlerinde evlerine bırakılır.

DİNLENME ve UYKU SAATİ

Uyuyan çocuklarımız özel olarak hazırlanmış uyku odalarında uyurlar. Uyku için gerekli tüm araç gereç okulumuzca karşılanmaktadır.

GÜVENLİK

Çocuklarımızın güvenliği açısından okulumuzun her cephesinde ve okulumuzun her yerinde kameralar bulunmakta ve giriş kapıları otomatik olarak kapalı tutulmaktadır. Çocuklar okuldan kendi velilerine teslim edilir. Farklı bir durum söz konusu olduğunda velimiz ve ismi okulumuza önceden bildirilmiş veli temsilcisi ile görüşülür.

MİLLİ BAYRAMLARIMIZ ve DÜNYA KÜLTÜRLERİ
Çocuklarımızla birlikte milli bayramlarımızı coşku ile kutlamak ve ileriki nesillere taşımak bizlerin en önemli görevidir. Çocuklarımıza diğer kültürleri tanıtmak amacıyla uluslar arası bayramları da beraberce kutluyoruz.

VELİ GÖRÜŞMELERİ

Veli görüşmelerimiz düzenli olarak idaremiz ve velilerimizle iletişim halinde sınıf öğretmenimiz ve psikoloğumuz eşliğinde çocuklarımızın aileleriyle birebir olarak yapılmaktadır.

SAĞLIK

Okulumuzun kayıt esnasında velilerimize sunduğu formlardan edinilen bilgiler doğrultusunda okul vakitlerinde çocuklarımız özenle takip edilmekte, herhangi bir durum söz konusu olduğunda hemen aile ile irtibata geçilmekte ve işbirliği içerisinde sorun en kısa sürede çözüme ulaştırılmaktadır. Okulumuzda tam zamanlı çalışan bir psikoloğumuz hazır bulunur.

Yeni kayıt dönemimizde erken kayıt fırsatını değerlendirmek isteyen velilerimize özel % 50 lere varan indirimimiz bulunmaktadır. Çocuklarımızın gelişimini destekleyen Bale, Drama, Yoga, Satranç, Piyano, Müzik, Sanat Dersleri, Zumba Kids gibi branş dersleri de tüm öğrencilerimize alanında uzman eğitimcilerimiz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

Sizleri okulumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Asiye KOCA DEMİR

Kurucu

Amerikan Kids Göktürk

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi Çamlık Caddesi Menekşe Sokak No:16 Eyüp / İSTANBUL.

Telefon: 0212 322 60 00

Web Sitesi: amerikankulturkidsgokturk.com

Göktürk Dergisi

Son Güncelleme: 28.09.2018 13:22
Anahtar Kelimeler:
KemerburgazGöktürkEgitim
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.