Fidol Anaokulu Kemerburgaz'da Açıldı

Fidol Anaokulu Kemerburgaz'da Eğitim-Öğretim hayatına başladı

31 Ocak 2018 Çarşamba 13:55
3460 Okunma
Fidol Anaokulu Kemerburgaz'da Açıldı

Kemerburgaz bölgesinde 8 senedir eğitim veren kurumumuzda 3- 6 yaş arası çocuklara Türk ve Finlandiyalı eğitim uzmanları tarafından hazırlanmış Fin eğitim sisteminin Türk eğitim sistemine uyarlandığı özgün bir eğitim modeli uygulanmaktadır.

FİDOL Anaokulunda, her çocuğun ilgisine ve öğrenme stiline göre farklılaşan, çocuk ve oyun merkezli okul öncesi eğitimi ile ömür boyu öğrenmenin ve öğrenmekten keyif almanın temelleri atılmaktadır.

Öğrencilerimize sosyal, duygusal, fiziksel ve bilişsel beceriler kazandırarak bütüncül bir öğrenme sistemi ile onları okul olgunluğuna ulaştırmayı ve ilkokula hazırlamayı hedeflemekteyiz.

Oyunlaştırılmış Öğrenme

Fidol Anaokulu

FİDOL Anaokulunda oyunlar, keşfetmek, dünyayı anlamlandırmak ve arkadaşlık kurmayı öğrenmek için bir araçtır. Her çocuğun gelişim evresi ve ilgisi göz önünde bulundurularak serbest oyun ve yapılandırılmış etkinliklerin dengeli sentezi ile çocuklara sosyal ve bilişsel becerileri öğrenme şansı verilir.

Araştırmacı Öğrenme Yaklaşımı

Okul öncesi dönemde çocuklar doğal bir meraka sahiptir ve araştırmacıdır; oyunlarında sürekli soru sorarlar, keşfederler, bilgi toplarlar ve tahmin yürütürler. Beyin çocuklara öğren emri vermez, bu nedenle bilginin doğrudan verilmesi öğrenmeyi sağlamaz. Öğrenmeyi merak uyandırarak, sorgulamalarına, araştırmalarına ve hayal etmelerine fırsat vererek sağlarız.

Fidol Anaokulu 3

Anadil Etkinlikleri

Anadil çalışmaları ile çocukların Türkçe’yi akıcı ve düzgün kullanmaları, kelime dağarcıkları ile sözel ve sözel olmayan iletişim becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir.
Anadil çalışmaları planlanırken çocukların gelişim seviyeleri, bireysel özellikleri, yaşları, dikkat süreleri ve sahip oldukları önceki kazanımlar göz önünde bulundurulur.

Okuma-Yazmaya Hazırlık Çalışmaları

Okuma-yazmaya hazırlık çalışmaları çocuklarımızın dikkatlerini toplama, algılayabilme, ilişki kurma, eşleştirme, gruplama, karşılaştırma, el-göz koordinasyonlarını ve kalem tutma becerilerini geliştirmeye yönelik etkinlikleri kapsar.

Fidol Anaokulu 5

Yabancı Dil

Okul öncesi İngilizce etkinliklerinde oyunlar, şarkılar ve bilim-teknoloji içeren çok yönlü öğrenme materyalleri kullanılarak yapılan etkinlikler ile öğrencilerimizde yabancı dil farkındalığı oluşturulur.

Fen ve Matematik Çalışmaları

Okul öncesinde fen ve matematik çalışmaları, çocukların günlük hayatta karşılarına çıkabilecek problemlerle başa çıkmayı ve meraklarını gidermeyi öğrenmelerini destekleyen etkinlikler içerir. GEMS programı bu etkinliklerin önemli bir parçasını oluşturur.

Fidol Anaokulu 6

GEMS Eğitim Yaklaşımı

Gems (Great Explorations in Math and Science)- Matematik ve Fende Büyük Buluşlar programının temel amacı, çocukların doğaya ve doğanın önemli parçası hayvanlarla bitkilere olan ilgilerinden yararlanarak el ve akıl becerilerini geliştirmektir. Yapılan GEMS uygulamaları ile öğrencilerimizin fen ve matematiğin temel kavramları anlamalarını sağlar, fen ve matematiğe karşı ilgi ve merak oluşturmalarına katkıda bulunuruz.

Sanat & Müzik

FİDOL Okullarında okul öncesi sanat çalışmaları, çocuklara sezgilerini, akıl yürütmeyi, hayal kurmayı, bütünü anlama ve kavrama yeteneği kazandırmayı, beceriyi doğru şekilde geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Spor

Fidol Anaokulu 4

Sportif faaliyetler ve eğitsel oyunlardan oluşan denge- hareket etkinlikleri ile, erken yaşlarda rekabetten uzak bir ortamda, çocukların motor becerilerini geliştirmeleri, sorumluluk almayı, iş birliği içinde çalışmayı, yenme ve yenilmeyi hazmetmeyi öğrenmeleri, odaklanma sağlamayı ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi, sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzı edinmeleri sağlanmaktadır.

Dış Dünya Deneyimi

Fidol Anaokulu 2

Açık havada öğrenme çocukların dil gelişimi, sosyal becerilerinin gelişimi, özgüven gelişimi konsantrasyon ve özgüven gelişiminde olumlu yönde etki yaratmaktadır. Çocukların, toplumun birer üyesi olarak sorumluluklarla tanıştıkları alan gezilerinde, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin yanı sıra çocukların araştırma inceleme ve uygulama yapmalarına olanak sağlanmaktadır.

Göktürk Dergisi Şubat Sayısı Fidol Anaokulları 2

Göktürk Dergisi Şubat Sayısı Fidol Anaokulları

Kemerburgaz Fidol Anaokulu 

Adres: Davutpaşa Mevkii Mithatpaşa Mahallesi Kızılağaç Sokak No:10 Kemerburgaz/İstanbul

Telefon: 0212 360 02 04

E-Mail: [email protected]

Göktürk Dergisi

Son Güncelleme: 08.02.2018 13:07
Anahtar Kelimeler:
GöktürkFidol Anaokulu
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.