AVRUPA BİRLİĞİ KALİTE ÖDÜLLÜ ANAOKULU

Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlarından biridir,

AVRUPA BİRLİĞİ KALİTE ÖDÜLLÜ ANAOKULU

Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlarından biridir,

11 Ocak 2019 Cuma 16:08
890 Okunma
AVRUPA BİRLİĞİ KALİTE ÖDÜLLÜ ANAOKULU

Amerikan Kültür Okul Öncesi Eğitim Kurumları Türkiye’nin eğitim sektöründeki en büyük ve en yaygın kuruluşlarından biridir, tüm yöneticileri de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, tamamı eğitim kökenli öğretmenlerden oluşmaktadır. 500’ün üzerinde temsilciliği ile Türkiye’nin En Büyük Dil Okulları Network’ünün bir üyesi olan Amerikan Kültür Göktürk Anaokulumuz çocuk güvenliği maksimum düzeyde gözetilerek hazırlanan binamızda özel yöntemler uygulayarak İngilizce öğretir ve çocukların kişisel gelişimlerini destekleyen ders ve aktiviteler sunar. Okullarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; Avrupa Birliği Kalite Ödülünü ve üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumudur. Yine Tokyoda yapılan 4. Dünya Kalite Zirvesinde ülkemizde Türkiye’yi temsil eden Amerikan Kültür Eğitim Kurumları Dünya’nın En Kaliteli Eğitim Kurumu seçilmiştir. Ödülümüz Japon Dış İşleri Bakanlığı yetkilileri tarafından tarafımıza törenle takdim edilmiştir.

Geleceğin başarılı çocuklarının yetiştirilmesinde pay sahibi olmak adına çıktığımız eğitim yolunda, çocuklarımız ve aileleriyle işbirliği içinde, çağdaş eğitim sistemi ışığında; aile içerisinde başlayan gelişim ve eğitimin aile sonrasındaki bölümünde çocuklarımızın sevgiyle, özenle, yaşayarak ve yaşatarak hayatı öğrenmeleri, yeni deneyimler kazanmaları için sıcak, güvenli ve temiz bir eğitim sunmak temel prensibimizdir.

Araştıran, sorgulayan, kendine güvenen, sosyalleşebilen, ülkesini milletini seven, yaşının gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip, pozitif enerjiyle ve ekip ruhuyla çalışan, duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilen, zihinsel ve bedenen sağlıklı, mutlu çocuklar yetiştirmek için varız. Amacımız çocuklarımıza doğrudan bir şeyi öğretmekten ziyade oyunlar oynayarak ve araştırmalar yaparak çevrelerini ve kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlamaktır. Hedefimiz çocuklarımızın sevgi dolu ve sıcak bir aile ortamı içerisinde; kendine güvenen, sorumluluk sahibi, kendisi ve çevresiyle barışık, paylaşma duygusu gelişmiş, özgür düşünen ve davranabilen, düşüncelerini isteklerini iyi ifade edebilen, yeteneğini ve yaratıcı gücünü kullanabilen çevresiyle sağlıklı iletişim kurabilen bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmaktır.

ÇİFT ANADİL

Ana Okullarımızda Her Sınıfta İki Öğretmen Aynı Anda Bulunur; Yabancı dil eğitimini ana dili ingilizce olan eğitimcilerimiz vermektedir. Yabancı dil öğretmenlerimiz de Türk sınıf öğretmenleri gibi tam zamanlı, bahçede yemekhanede sınıfta ve okulumuzun her alanında eğitime ve ingilizce konuşmaya devam ederler. Yabancı öğretmenlerin Türkçe konuşması yasaktır.Böylece çocuklarımız yabancı dili doğal bir ortam ve süreçte ana dili gibi öğrenir. Eğitim araç gereç ve kitaplarımız da çift dilli eğitime göre hazırlanmıştır. Bu sayede, çocuklarımız zaman içerisinde İngilizce öğrendiğinin farkına varmadan İngilizce anlamaya ve konuşmaya başlarlar.

Amerikan Kültür okul öncesi eğitim kurumları çocuklarına Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından onaylanmış ve bütün Avrupa’da uygulanmakta olan bir dil eğitim modeli ile hizmet verir. Bu program European Language Portfolio (Avrupa Dil Portfolyosu ya da Avrupa Dil Pasaportu) olarak adlandırılmaktadır. Ülkemiz Avrupa’da ortak eğitim uygulamalarını öngören Socrates Projesine 24 Ocak 2000 tarihinde 253/2000/EC sayılı Avrupa Konseyi kararıyla katılmıştır. Bu nedenle, Avrupa ülkelerindeki yabancı dil öğretim uygulamaları ülkemizde de benimsenmiştir. Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi, Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümünce belirlenen eğitim politikalarına göre yapılmaktadır. Avrupa’da ortak bir yabancı dil öğretim programı ve yabancı dil öğretiminde ortak bir standart, ortak ölçütler ve buna dayalı bir araç geliştirmeyi amaçlayan Avrupa Konseyi Modern Diller Bölümü, Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı (The Common European Framework of Reference for Languages)’nı oluşturmuştur. Bugün tüm Avrupa ülkelerinde yabancı dil öğretimi bu çerçeve programa dayalı olarak gerçekleştirilmektedir.

Çocuklarımız gelecek de hayat boyu eğitimini alacakları bir programın onaylı bir portfolyosundan daha okul öncesi çağda başlayarak yararlanacaklardır. AKD Kids® Anaokulları ülkemizde Avrupa Dil Portfolyosu kullanan ilk ve tek okul öncesi eğitim kurumudur.

Göktürk’te 4. Yılında olan okulumuzda çocuklarımıza talebe göre Fransızca ve diğer dillerin eğitimi de verilmektedir. Eğitim programımız çeşitli atölye çalışmaları, öğrenci ve veli kulüpleri, sosyal çalışma etüt programı ve oyun grubu gibi çok çeşitli içeriklerle de zenginleştirilir. Velilerimizden gelen yapıcı öneri talep ve işbirliği değerlendirilir.

ORGANİK GIDA VE HİJYEN

AKD Kids Anaokullarında çocuklarımıza KESİNLİKLE organik süt ve serbest dolaşımlı doğal ortamlarda yaşayan tavuklardan temin edilen organik yumurtalar ikram edilmektedir. Ülkemizdeki tek doğal mutfağa sahip anaokulu zinciri AKD Kids Anaokullarıdır. Diğer tüm gıdalarımızda, HACCP belgesi sahibi, ülkemizin tanınan markalarının kaliteli gıda marketlerinde satılmakta olan en üst kalite ve doğala en yakın ürünlerini kullanmaktayız. Anaokullarımız yukarıdaki hususlarla ilgili A.C.A. tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. AKD Kids Okul Öncesi Eğitim Kurumları’nda en önemli dikkat edilen konu temizlik ve temizlik kontrolüdür. Tüm kuruluşlarımız bu konu ile ilgili üç yıl üst üste Tüketici Akademisi tarafından kalitesine en çok güvenilen marka seçilmiş ve Avrupa Birliği Kalite Ödülünü almaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda sınıflarımız yaş gruplarına göre ayrılmış olup, her çocuk yaş grubuna uygun sınıfta eğitim almaktadır. Bunun dışında toplu etkinliklerimizde çocuklarımız bir araya gelerek diğer yaş gruplarındaki arkadaşlarıyla beraber olma fırsatına sahip olurlar.

MONTESSORI EĞİTİMİ

Çocuğun bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun bir pedagojidir. Okulumuzda eğitim programımızın içeriğinde montessori eğitim programına da yer verilmektedir.

EĞİTİM TAKVİMİ

Eğitim programımız her yıl 01 Eylül’de başlayıp 30 Haziran’da sona ermektedir. Çalışan velilerimiz için dönem arası tatilde de okulumuzda eğitim devam edecektir. Yaz dönemi için, Yaz okulu kapsamında velilerimizden gelen talebe göre eğlenceli spor ve İngilizce eğitimi ağırlıklı YAZ OKULU Programımız 2-3-4 haftalık periodlarda açılacak ve duyurulacaktır. Erken kayıt dönemi yeni eğitim yılları için Aralık 2018’de başladı ve devam ediyor.

Okulumuz 07:00 – 19:00 saatleri arasında açık bulunmaktadır. Bale modern dans jimnastik müzik piyano yaratıcı drama yoga gibi çok sayıda branş drsinin yanında bu yıl ilk defa okulumuzda Kodlama eğitimine de başladık. Geleceğin çocuklarına bu eğitmi eğitimci bir mühendisimiz vermektedir. Dünyada gelişmiş ülkeler düzeyindeki okullarda kodlama eğitimi yaygınlaşmaktadır. Kodlama eğitimi; çocuklarımızın problem çözme, sentez yapma analitik düşünme gibi üst düzey becerilerinin gelişmesine, neden sonuç ilişkisi kurmalarına küçük yaşlarda zamanı doğru kullanmalarına katkı sağlar. Bizler de Amerikan Kültür ailesi olarak bu ihtiyacın giderilmesi doğrultusunda Eğitimci mühendisten minik mühendislerimize KODLAMA EĞİTİMİ veriyoruz. Unplugged Kodlama’da teknolojiden bağımsız bir şekilde hayatımızın birçok alanında mevcut olan yazılımın okul öncesi çocuklarında temel seviyede verilmesi amaçlanmıştır. Eğitimci mühendisten çocuklarımıza özel olarak tablette kodlama eğitimi aldırmak isteyen velilerimiz kurumumuzla iletişme geçebilirler. Çocuklarımızın hayatına biraz da olsa katkı sağlayabilirsek ne mutlu biz eğitimcilere.

YEMEK DÜZENİ

Gelişim dönemlerinde olan çocuklarımızın dengeli ve düzenli beslenmelerinin ne kadar önemli olduğunu dikkate alarak onlar için özel yemek menüleri hazırlamaktayız. Bu menülerimiz kayıt sırasında siz velilerimize vermiş olduğumuz eğitim bültenlerinde aylık olarak yer almaktadır. Ailelerin çocuklarının beslenmeleriyle ilgili bize vermiş olduğu bilgilere özenle dikkat ediyor, çocuklarımızın besinlerini bu doğrultuda düzenliyoruz. Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi, farklı besinlerle tanışması, yeme disiplini oluşturması bizim için büyük önem taşımaktadır. Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi öğünü verilir ve tamamı okulumuzun tam teşekküllü mutfağında bir ev mutfağı hassasiyeti ile aşçımız tarafından hazırlanır. Alışverişler okulumuz tarafından yapılır. Okulumuzda hiçbir şekilde hazır gıda bulunmamaktadır.

Çocuklarımızın güvenliği açısından okulumuzun her cephesinde ve okulumuzun her yerinde kameralar bulunmakta ve giriş kapıları otomatik olarak kapalı tutulmaktadır. Çocuklar okuldan kendi velilerine teslim edilir. Farklı bir durum söz konusu olduğunda velimiz ve ismi okulumuza önceden bildirilmiş veli temsilcisi ile görüşülür.

Yeni kayıt dönemimizde de önceki yıllarda olduğu gibi değerli velilerimizin ilgisine ve güvenine teşekür ederiz.Erken kayıt fırsatını değerlendirmek isteyen velilerimiz için anneli oyun grupları ve diğer programalara indirimli kayıtlarımız devam etmektedir.

Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Amerikan Kids Göktürk

Adres: Göktürk Merkez Mahallesi Çamlık Caddesi Menekşe Sokak No:16, Göktürk - Eyüpsultan/İstanbul

Telefon: (0212) 322 60 00

Göktürk Dergisi

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.